Dinamo Bucuresti-Elfsborg 1-2

0
283

Claudiu Niculescu a deschis scorul pentru Dinamo in minutul 8, dupa un corner, dar suedezii au egalat peste doar doua minute prin englezul James Keene, cel care a stabilit si scorul final in minutul 31.

Pe un stadion aproape gol, in tribunele caruia au venit doar 6.000 de spectatori, alb-rosii au inceput mai periculos, trecand pe langa deschiderea scorului in minutul 2, cand Claudiu Niculescu a trimis pe langa din 10 metri.

In minutul 8, Dinamo a deschis scorul, in urma unei lovituri de colt. Centrarea lui Munteanu la coltul lung a fost retrimisa de Lucian Goian in fata portii si Niculescu a impins balonul in poarta din cinci metri.

Doar doua minute au avut avantaj bucurestenii. O serie de gafe ale fundasilor dinamovisti i-au permis englezului James Keene sa ramana singur cu Lobont si atacantul a reusit sa marcheze cu un sut din cadere.

In minutul 31, suedezii au preluat conducerea dupa o actiune rapida de atac. Acelasi James Keene a patruns pe partea stanga, a intrat in careu si a marcat cu un sut dintr-un unghi imposibil, sub bara transversala a lui Bogdan Lobont.

Returul partidei Dinamo-Elfsborg va avea loc pe 4 octombrie, pe stadionul Boras Arena, unul cu gazon artificial.

cititi si :

Cupa UEFA: Dinamo a cedat acasa cu Elfsborg**** – Amos News

Cupa UEFA: Dinamo a cedat acasa cu Elfsborg Campioana Romaniei la fotbal, Dinamo Bucuresti, a pierdut cu 1-2 meciul disputat acasa cu campioana Suediei, Elfsborg, si ar putea rata calificarea in grupele Cupei UEFA. Desi a intrat in primul tur al Cupei UEFA din postura de favorita, Dinamo a cedat surprinzator ...

Vezi stirea local

Executati in ploaie **** – Adevarul

Executati in ploaie Dinamo s-a facut de ras aseara in fata suedezilor de la Elfsborg si prezenta in continuare a ros-albilor in Cupa UEFA pare acum doar o gluma proasta Walter Zenga a atentionat inainte de meci ca echipa suedeza nu trebuie tratata superior. Si cata dreptate a avut! Pacat ca italianul ...